Patiënt steeds vaker digitaal naar ziekenhuis

Leestijd: < 1 minuut


Patiënten die naar het Deventer Ziekenhuis moeten, worden steeds vaker digitaal door de huisarts verwezen.
Zo werd deze maand de 25000e aanvraag voor bloedafname elektronisch naar het ziekenhuis gestuurd. Voorheen gebruikten de huisartsen een formulier waarop zij de onderzoeken voor het laboratorium aankruisten. Nu vullen zij op het scherm de codes in, of klikken ze bijvoorbeeld voor diabetes een vooringesteld setje onderzoeken aan. Patiënten kunnen vervolgens voor bloedafname naar 1 van de 40 regionale prikposten of het ziekenhuis.

Papierarm

Het Deventer Ziekenhuis werkt sinds het betrekken van de nieuwbouw in 2008 papierarm. Veel gegevens zijn daarom digitaal beschikbaar. Via een zelfontwikkeld ?Zorgdossier? kunnen de huisartsen het verloop van de behandeling van hun patiënten in DZ omdat de labuitslagen, röntgenfoto?s en brieven van medisch specialisten er digitaal beschikbaar zijn.

Digitaal verwijzen

Wat nog restte was de wens om patiënten ook elektronisch naar het ziekenhuis te sturen. Dat kan nu zowel voor bloedafname als voor verwijzing naar het spreekuur van de specialist. Het ziekenhuis testte het digitaal verwijzen overigens met huisarts Jan Brouwer uit Schalkhaar op verzoek van de huisartsenvereniging.
Naast het gemak –  de brief is binnen 5 minuten na verzenden in het ziekenhuis ? wordt met het digitaal verwijzen ook voldaan aan de landelijke eis dat patiënten een verwijzing moeten hebben als zij naar het ziekenhuis komen. Ook daar zijn inmiddels 25000 digitale verwijzingen gerealiseerd.

Marcel Middelveld
Een leuk nieuwtje? Grappig filmpje? Of een hele goede tip? Gooi het gerust bij ons over de heg! Volledig anoniem, maar plaats je contactgegevens er wel bij, zeker als je een vraag hebt waar we op moeten reageren. We publiceren nooit je naam zonder dat je dit wilt. Tenzij je dat juist wilt. Mail ons gerust op onlineredactie@salland1.nl!

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

1,800FansLike
2,069VolgersVolg
2,127VolgersVolg
3,520AbonneesAbonneer
× App de radiostudio