Column Elvira Salet: “Winnaars hebben een verhaal, verliezers vaak een excuus!”

Leestijd: 5 minuten

Elvira Salet is de sympathieke en gedreven coach en trainer van het juniorenteam van de gewestelijke selectie ‘SprintTeam Oost’. Onder haar bevlogen leiding ontpoppen schaats-talenten uit Oost-Nederland zich. Elvira maakt veel mee en maandelijks deelt ze haar belevenissen en ervaringen in een heerlijke column met onze sportmedewerker: Erik van Luttikhuizen.

WINNAARS HEBBEN EEN VERHAAL ….. VERLIEZERS VAAK EEN EXCUUS!!!

Lieve Erik,

Er is inmiddels veel gebeurd in jouw voetbalwereld en in mijn schaatswereld tijdens de wisseling van de jaren 2024 en 2025. En er is ook weer veel gebeurd in de ‘oorlog- en vredes wereld’. Ja klopt Erik, ik zou mij verre houden van de Wereld Politiek. Maar in het nieuws werd tamelijk veel over Amerika gesproken en daar kan je niet zomaar aan voorbij gaan.

Volgend jaar de Olympische Spelen in Milano Cortina 2026. Dat raakt ook de Sport wereld. Nu reeds worden sporters uitgesloten van deelname en dat zal alleen maar toenemen vrees ik voor de jeugd in landen waar oorlogen woeden. Inmiddels lijkt men in Amerika helemaal de weg kwijt met een nieuwe President van Amerika die zegt dat ‘hij door God gedragen wordt’! Het lijkt eerder dat hij van ‘God los is’ als je mensen uit hun eigen land en haard wilt jagen. Dan nog maar te zwijgen dat hij ‘landje veroveren wil spelen’ met Groenland, Panamakanaal, Canada.

En als je denkt het kan niet gekker, nou toch wel, zelfs Gaza wil hij gaan inlijven. Dan kan de rest van de Wereld toch niet weg blijven kijken bij die afschuwelijke oorlog in Gaza voor beide kanten, waar de gegijzelden nog steeds niet allemaal thuis zijn. Waar mensen geïndoctrineerd worden ook aan beide kanten. Dan lijkt de oorlog in Rusland versus Oekraïne ver weg, maar daar spelen aan beide kanten zich ook afschuwelijke taferelen af. Het is triest heel triest dat het door de eeuwen heen keer op keer gebeurd, hebben ‘wij’ dan nog steeds niks geleerd? Blijkbaar niet, de tijd zal het niet leren maar geven! Hoop op peace.

Maar laat ik toch maar verder gaan over ‘ons’ wereldje. Anders wordt het een politieke column. Misschien ook wel een keer een uitdaging, Jouw Cluppie doet het weer uitzonderlijk goed en blijft ‘vriend en vijand’ verbazen. Was wel grappig op de terugweg van IJsbaan Twente stond Radio 1 Sport aan en ik hoorde ze zeggen: “er is een lijntje verbroken bij de wedstrijd Go Ahead Eagles tegen Groningen”. Ik begreep er was net 1-0 gescoord en ik dacht dat is Erik die heeft zo hard staan te schreeuwen dat de lijn verbroken werd hahaha. Maar even zonder gekheid Erik, ik blijf mij verbazen. Vooral als je elke keer na een voetbal seizoen leest dat Go Ahead Eagles bijna ‘letterlijk’ uit elkaar dreigt te vallen met allereerst een goeie trainer die weer vertrekt en dan de nodige ‘transfers’ van goede spelers. En dan ook nog het wegvallen van jullie grootaandeelhouder Kees Vierhouten, slechts 51 jaar oud, die plotseling aan een hartinfarct overleed.

Gelukkig is jouw Cluppie met hun supporters heel veerkrachtig en gaat het allemaal zeer crescendo. Jullie staan wederom aan de vooravond van een prachtig seizoen na de winterstop. Ruim 7e dicht achter de grote Clubs en ook weer zicht op Europees Voetbal. Tot afgelopen maandag was de transfermarkt nog open en hebben jullie opnieuw speler(s) uit Scandinavië ‘verkocht en aangekocht’. Ik las dat ‘Olli’ Edvardsen gaat. Eerder werd Oskar Silvertsen gepresenteerd en deed gelijk van zich horen in de afgelopen wedstrijd met een eerste doelpunt. En afgelopen dinsdag 28 januari 2025 werd Oscar Pettersson ook gepresenteerd. Deze laatste aankoop, zag ik, komt over van IFK Göteborg en heeft getekend tot 2028!

Maar eerst nu werken richting KNVB Beker! Gisteren met een overwinning van 3-1 in eigen huis op Noordwijk (uit de tweede Divisie) wisten jullie je bij de laatste 4 te plaatsen voor de halve finales op 26 februari 2025. Trainer Paul Simonis was niet echt tevreden denk ik, ‘rommelige’ wedstrijd met de nodige foutjes. Maar winnen is winnen toch Erik? Ik zag een mooi bericht bij jou staan dat Simonis gereageerd had met ‘halve finale beker, einde interview’! De finale is op 21 april 2025, Tweede Paasdag, hoop voor jou dat jouw Cluppie dat gaat redden.

Zie dat jullie laatste thuiswedstrijd in de Adelaarshorst op 14 mei 2025 gepland staat tegen Heerenveen en de laatste uitwedstrijd het weekend erop tegen RKC in Waalwijk. Het gaat allemaal weer snel.

Zo ook bij ons. In December 2024 hebben wij een mooi opbouwend trainingskamp gedraaid in Collalbo Italië. Daarna naar huis, eerste Kerstdag gevierd bij de familie en tweede Kerstdag gestart met het Team op het Kerst Sprint Toernooi in Thialf en wat denk je Erik gewonnen, het zilver ging naar de Stokvisdennen uit Dalfsen en ijsvereniging Alkmaar pakte het Brons.

Het nieuwe jaar 2025 was pas een uur ‘oud’ of wij kregen het trieste bericht dat onze sponsor Meine Breemhaar (64 jaar) veel te vroeg het leven moest verlaten en was overleden aan de gevolgen van Kanker. Ons Team draag met trots de naam MAC3PARK en gedenken hem met respect. Zijn afscheid was indrukwekkend in de Meerpaal in Dronten.

Op 18 en 19 januari 2025 reden onze twee junioren B1 Veerle Friso en Jasmijn ter Haar het NK Junioren A/B Allround in Enschede. Veerle Friso eindigde knap als tweede B1 op een zesde plek achter vier B2 junioren. Mette ten Cate junior B2 (TalentNed/Stokvisdennen) traint eveneens op de Scheg en werd met afstand Nederlands Kampioen. Mette ten Cate (B2) maar ook Veerle Friso (B1) werden dankzij deze goede klassering ook geplaatst voor de Viking Race die op 7/8 maart 2025 in Thialf wordt verreden. De Viking Race is een soort EK voor Junioren. De eerste 4 in het eindklassement zie je later vaak terug bij de Top van Nederland maar ook bij de Noren, de Duitsers, Italianen, Finnen en Zweden. Helaas eindigde Jasmijn ter Haar op haar sterkste afstand op de 500m net met één honderdste buiten het podium. In het eindklassement eindigde onze Spinster op een ietwat teleurstellende 16e plek.

Maar ter Haar revancheerde zich Erik, een weekend later werd zij bij de SuperSprint Nederlands Kampioen op de 100m en op de 300m pakte zij het zilver. In het eindklassement werd zij met drie honderdste verschil 2e. Dat is dus sprinten Erik het gaat daar om super kleine verschillen. Eén foutje en je bent ‘weg’ van het podium af, of wint net geen goud. Zoals je nog wel weet Erik, ooit verloor Jan Smeekens zijn Olympische Droom. Smeekens waande zich ‘even’ Olympisch Kampioen in 2014 in Sotsji maar op die 500m verloor hij op twaalf duizendste van een seconde het Goud. Michel Mulder pakte het goud en zijn tweeling broer Ronald Mulder het brons.

Ik weet niet of je het mee gekregen hebt maar bij de World Cups in Calgary en Milwaukee was het niet meer zoals gewoonlijk winnen door Team.nl. Toch reden de ‘Dutchies’ niet slecht. Maar de Amerikanen hebben Jorden Stolz, de Italianen komen ook niet meer achter aan in de klassementen maar pakken ook het goud, met name op de langere afstanden. Sprinten en Allrounden kunnen wij Nederlanders nog steeds goed maar inmiddels de Noren ook. Het is alleen zo Erik, wij Nederlanders hebben veel goede schaatsers en dat is mooi maar maakt het ook lastig.

Dat is wel heel anders bij het veldrijden, de ‘mooiste Sportman’ die in de blubber te keer kan gaan en dat ook weer deed, de nu 7-voudig Wereldkampioen Mathieu van de Poel voor hem telt winnen dat is voor hem belangrijker dan mee doen! Hij gelooft dat hij gaat winnen en denkt niet eens aan verliezen. Dat is zijn kunst blijven focussen op winnen! Zijn focus is simpel met tactiek bezig zijn, zijn energie niet verspillen. Dat zie je hem ook doen, hij danst door de modder, weet feilloos zijn lijn te rijden en de gretigheid spat eraf. Winnen met een mooi verhaal dat doet Van de Poel keer op keer. Datzelfde zie je bij Stolz ook. Je zag het in het verleden ook bij Kramer. Ze winnen omdat ze technisch briljant zijn en ze leveren, ongeacht wat de tegenstander doet.

Deze Sporters weten het gewoon al vanaf de start, ze gaan winnen en hebben een mooi verhaal: de verliezer heeft ‘gewoon’ verloren en komt vaak met een excuus!

Tip ons:
Heb jij nieuws uit Salland en wil je ons daarvan op de hoogte brengen?
Mail ons via redactie@salland1.nl

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

1,800FansLike
2,069VolgersVolg
2,127VolgersVolg
3,520AbonneesAbonneer
× App de radiostudio