De Carinova Leiboom Groep, SallandWonen en de gemeente Olst-Wijhe hebben de afgelopen maanden gerekend aan verschillende scenario?s voor de herontwikkeling van St. Willibrord. Hierbij is duidelijk geworden dat volledige nieuwbouw nu niet haalbaar is. De projectgroep werkt nu aan een scenario waarbij het verzorgingstehuis grotendeels gehandhaafd blijft in de huidige bebouwing en waarbij nader wordt onderzocht of gefaseerde nieuwbouw mogelijk is. Er wordt daarbij gestreefd naar circa 30 intramurale plaatsen. Het behoudt van het oude hoofdgebouw inclusief het ?Torentje? is geen haalbare kaart.
Geen volledige nieuwbouw, mogelijk gefaseerde ontwikkeling
De afgelopen maanden heeft de projectgroep verschillende scenario?s doorgerekend. In het meest gunstige scenario was er nog steeds een fors financieel tekort en was er nog teveel onduidelijk over de financierbaarheid van de plannen. Doordat een aantal scenario?s zijn doorgerekend op verschillende onderdelen zijn er een aantal zaken duidelijk geworden. Op basis hiervan gaat de projectgroep een gefaseerde ontwikkeling van het complex over een langere periode verder onderzoeken, omdat dit een positieve invloed zal hebben op de financiële haalbaarheid. De huidige bewoners zullen in ieder geval op Willibrord kunnen blijven wonen.
Streven is 30 intramurale plaatsen
Op termijn wordt gestreefd naar een verzorgingscomplex met circa 30 intramurale plaatsen. Bij een kleiner aantal plaatsen is een rendabele zorgexploitatie niet haalbaar. De komende periode wordt onderzocht in hoeverre het technisch en financieel haalbaar is om deze intramurale plaatsen grotendeels in de bestaande bebouwing te huisvesten. In dit scenario zal nieuwbouw gefaseerd plaatsvinden. Samen met Belangengroep Beter Boskamp, de cliëntenraad en de ouderenbonden zal dan naar de verdere invulling van een multifunctionele ruimte worden gekeken.
Aanleunwoningen blijven
Het doorrekenen van de verschillende scenario?s heeft ook tot de conclusie geleid dat de 24 aanleunwoningen niet gesloopt worden en dus behouden blijven. Daarnaast is duidelijk geworden dat het behoud van het oude hoofdgebouw, het ?Torentje?, een dusdanige forse investering vergt, dat dit niet mogelijk is.
Meer duidelijkheid in september 2010
Aangezien het onderzoek naar de mogelijkheden voor het behoud van een deel van de huidige gebouwen van het zorgcomplex een nieuw scenario is dat onderzocht moet worden heeft de projectgroep hier meer tijd voor nodig. In september moet er meer duidelijkheid zijn over de haalbaarheid hiervan. De tussenliggende tijd zal ook worden gebruikt om meer duidelijkheid te krijgen over de financierbaarheid van het project.