Huizen vorig jaar duurder, vooral in de gemeente Olst-Wijhe

Leestijd: < 1 minuut

Voor een bestaande koopwoning moesten aankomende eigenaren diep in de buidel tasten. In 2024 waren de huizen gemiddeld 8,7 procent duurder dan in 2023. In de gemeente Olst-Wijhe stegen de prijzen gemiddeld met 18,5 procent, dit is ruim boven het gemiddelde.

Uit een onderzoek van CBS en Kadaster blijkt dat de gemeente Raalte met 5,4 procent onder het landelijke gemiddelde zit. De gemeente Deventer staat op 9 procent. Er is gekeken naar de prijsontwikkeling van bestaande particuliere woningen in Nederland.

“In de gemeente Olst-Wijhe zijn het afgelopen jaar relatief meer kleinere woningen verkocht in nieuwbouwwijken met een hoge waarde per vierkante meter, daardoor zijn de huizenprijzen gestegen,” bevestigt Dirk Woesthoff van DW Makelaardij in Wijhe. Daarnaast zijn er vorig jaar 34 procent minder huizen verkocht dan in 2023.

De gemiddelde koopwoning kostte volgens het CBS en het Kadaster 451.000 euro, zo’n 35.000 euro meer dan in 2023. De transactieprijs in kleinere gemeenten ligt vaak lager, met name in kleine gemeenten kan dit het gemiddelde bedrag beïnvloeden.

Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl

Als je toch bezig bent!

Volg jij Salland1 al?

1,800FansLike
2,069VolgersVolg
2,127VolgersVolg
3,520AbonneesAbonneer
× App de radiostudio