Er zijn al ruim vijftig rieten mandjes binnengekomen bij Gastvrij Wijhe. Dat is genoeg om een begin te maken met de versiering van de Langstraat maar nog niet genoeg om de hele Langstraat te doen. Wie nog manden heeft, kan deze inleveren bij de MICO Bodywear in de Wijhese winkelstraat.
Gastvrij Wijhe, waarbinnen de Wijhese winkeliers zich hebben verenigd, heeft het plan opgevat om een onderdeel uit het verleden van het IJsseldorp zichtbaar te maken in de Langstraat. Â Wijhe was ooit het dorp van twijg en manden. Ruim veertig inwoners verdienden hun brood met het vlechten van onder meer aardappel- en vismanden. Die geschiedenis leeft alleen nog voort in enkele straatnamen, zoals De Grienden en de Mandenmakershoek. Ondertussen zijn er enkele initiatieven om de techniek van het mandenmaken te laten voortbestaan, onder meer door de IJsselacademie die het mandenmaken heeft bestempeld tot een van de acht ambachten die zijn verbonden met de streekgeschiedenis. Â In de Langstraat is de etalage van een leegstaand pand ingericht om het ambacht onder de aandacht te brengen. De winkeliers willen ook een bijdrage leveren door de Langstraat te versieren met manden in allerlei kleuren, die dan over de straat worden gespannen. Daarvoor zijn nog wel meer manden nodig.
Mensen die dat willen, mogen zelf ook hun mand spuiten, met watervaste verf in de kleuren van Gastvrij Wijhe: rood, groen, lichtblauw, donkerblauw en oranje-geel. Â Maar alleen een rieten mandje inleveren, mag natuurlijk ook.
Voor vragen en het inleveren van de manden kunt u en terecht bij: Diana Frens  van Mico Bodywaer Langstraat 37 – 8131 BA  Wijhe Tel: 0570-521390