Op dinsdag 22 januari a.s. organiseert Historische Vereniging ?t Olster Erfgoed een boeiende lezing over de geschiedenis van de steenindustrie in Nederland.
Rob Vermeulen komt in woord en beeld vertellen over de ontwikkeling van de baksteenindustrie na 1850. Van hard ambachtelijk werk tot en met de mechanisatie. Tijdens de lezing wordt onder andere een korte film uit de jaren dertig van een steenfabriek uit Ouderkerk a/d IJssel vertoond. Ook zal Rob Vermeulen ingaan op geschiedenis van de steenfabrieken in Overijssel.
De vroegere steenindustrie neemt in de economische geschiedenis van de gemeente Olst een belangrijke plaats in. Voor de arbeiders (mannen, vrouwen én kinderen) was het werk in de steenfabrieken echter zeer zwaar, tegen lage beloningen en in onmogelijke werkomstandigheden.
Wilt u hierover meer weten dan bent u van harte welkom op dinsdag 22 januari 19.30 uur in het Infocentrum IJssel Den Nul.
Entree gratis voor leden van ?t Olster Erfgoed, voor niet leden ?2,=.