Op zaterdag 22 maart slaan IVN Olst-Wijhe, de gemeente en ROVA de handen ineen tijdens de landelijke schoonmaakactie ‘Schone Rivieren’. Samen met vrijwilligers wordt er die ochtend opgeruimd langs de Uiterwaarden in de gemeente Olst-Wijhe.
Het is voor de zesde keer dat schoonmaakactie wordt gehouden. “De gemeente zorgt voor grijpers, hesjes en vuilniszakken zodra we weten hoeveel mensen er gaan deelnemen”, vertelt Elly Luttikholt van IVN Olst-Wijhe. De zakken worden op een centrale plek verzameld en naar het gemeentehuis gebracht. “Daar haalt de opruimdienst ze op om te voorkomen dat er meer afval bij wordt gezet”, aldus Elly.
Elly kon in vorige jaren motorolieflessen tot aan volle vuilniszakken opruimen. Ze stellen wel een grens aan wat de vrijwilligers moeten opruimen: “Wat te groot of te veel is, geven we door aan de gemeente.” Sinds de invoering van statiegeld op blikjes en plastic flessen is er minder afval. Elly merkt ook op dat hondenuitlaters steeds vaker rommel meenemen, een mooi compliment voor hen!”
De actie vind plaats van 9.00 tot 12.30 uur en begint bij de Loswal in Wijhe en de pont in Olst. Opgeven kan vóór 19 maart via voorzitter@ivn-olst-wijhe.nl
Tip Salland1:
Stuur een e-mail naar redactie@salland1.nl